ROZLICZAMY PODATKI MARYNARZY
W rozliczaniu podatków korzystamy z naszej wiedzy i doświadczenia. Rozliczamy je z należytą starannością oraz dużą dbałością o szczegóły. Naszym Klientom zapewniamy spokój i profesjonalną obsługę. Jesteśmy po to by pomagać i by zyskiwać Wasze zaufanie oraz dalsze polecenia.
Podatki marynarzy
W Easy Ocean aktywnie wspomagamy marynarzy w składaniu oraz rozliczaniu zeznań rocznych PIT. Wśród naszych usług jest również doradztwo prawne dla marynarzy. Kancelaria świadczy usługi określania sytuacji prawnej marynarzy pracujących na statkach obcej bandery, zarządzanych przez armatorów zagranicznych.
Profesjonalna kancelaria dla marynarzy
Świadczone przez nas oraz naszych partnerów usługi kierowane są do marynarzy. Kompleksowość świadczona na najwyższym poziomie, z maksymalną dbałością o szczegóły jest dla nas mottem codziennej pracy. Wiemy jak sprawy finansowe są ważne dla każdego z nas i dlatego szanując pracę marynarzy dokładamy z naszej strony dbałości o ich „portfel” i poczucie bezpieczeństwa.
LAT
DOŚWIADCZENIA
OSÓB
W ZESPOLE
Przedstawiamy przejrzystą ofertę o szerokim, ale dobieranym indywidualnie zakresie. Pomagamy w corocznym rozliczeniu PIT przy uwzględnieniu wszelkich ulg lub innych możliwych benefitów. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to nasi partnerzy będą Was reprezentować przed organami skarbowymi. Nie pozostawiamy Klientów bez należytej opieki.
Co zyskujesz dzięki naszym usługom?
Masz pewność, że Twoje zeznanie roczne PIT jest rozliczone poprawnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
O nas
W Easy Ocean od lat pomagamy marynarzom w zakresie prawa i finansów. Wywodzimy się z marynarskich rodzin, dzięki czemu doskonale rozumiemy potrzeby i problemy ludzi morza. Dowiedz się więcej o naszej kancelarii, w której od lat rozliczamy podatki marynarzy.
Zmiany w prawie podatkowym, szczególnie w ostatnim czasie, są bardzo dynamiczne. Setki przepisów i niejednolite interpretacje urzędów, wymagają indywidualnego podejścia do historii każdego marynarza. Podatki marynarskie zawsze rozliczamy indywidualnie.
Choć wybraliśmy dla siebie inną ścieżkę rozwoju niż nasi ojcowie, wujkowie czy przyjaciele, którzy w swojej codziennej pracy przemierzali najdalsze zakątki świata, to wyrośliśmy w szacunku do ich ciężkiej pracy. Dlatego postawiliśmy sobie za cel ochronę marynarzy przed sztormem przepisów prawnych i podatkowych. Szczególnie w ostatnim czasie zmiany w prawie są bardzo dynamiczne. Setki przepisów i niejednolite interpretacje urzędów wymagają indywidualnego podejścia do historii każdego z Was. Działamy dla Waszego bezpieczeństwa i wygody.
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Nasza kancelaria to interdyscyplinarny zespół osób i partnerów, specjalizujących się od wielu lat w księgowości, podatkach i prawie. Dokładamy wszelkich starań, by wszelkie przysługujące ulgi, korzystne interpretacje były podstawą składanych rozliczeń naszych Klientów.
Listę potrzebnych dokumentów marynarz otrzymuje po kontakcie z naszą kancelarią. Dokumenty te w większości marynarz posiada lub może je uzyskać w formie wzorów do wypełnienia. Warto uważać na wzory dokumentów pobierane z Internetu, bo mogą być nieaktualne lub po prostu niepoprawne. Jako kancelaria zapewniamy pełne wsparcie w zakresie przygotowania w pełni poprawnej dokumentacji, dzięki czemu cały proces rozliczania podatku marynarza jest znacznie usprawniony. Część dokumentów tj. certyfikaty statku, czy oświadczenia o efektywnym zarządzie uzyskać trzeba bezpośrednio od armatora. Jeśli podatki były odprowadzane poza granicami Polski, potrzebne będą również dokumenty zagranicznych organów skarbowych świadczące o odprowadzonych podatkach i ich wysokości.
Lista dokumentów potrzebnych do wyliczenia PIT 36 za 2021 r.
- Skan kontraktów (najlepiej całych) obowiązujących w roku 2021.
- Paymenty za rok 2021 (P60, P45 – dotyczy osób pracujących w Wielkiej Brytanii i Jaaropgaave – Holandia).
- Informacje o statkach (certyfikaty statku, np.: safety manning certificate; lista portów, do których statek zawijał; oświadczenie kapitana o efektywnym zarządzie przedsiębiorstwa eksploatującego statek).
- Skan książeczki żeglarskiej z wpisami z roku 2021 wraz ze stroną pierwszą.
- Historia wpływów wynagrodzenia z roku 2021.
- Informacja o innych źródłach dochodu (polskich i zagranicznych).
- Dokumenty związane z dobrowolnymi ubezpieczeniami społecznymi (potwierdzenia wpłat).
Do wniosku o ograniczenie poboru zaliczek konieczne będą dodatkowe dokumenty – prześlemy listę po kontakcie z naszą kancelarią.
Rodzaj PIT-u zależy od tego, gdzie Marynarz osiąga dochód. Jeżeli dochód jest uzyskiwany zarówno w Polsce, jak i zagranicą, należy złożyć PIT 36. Jeżeli tylko w Polsce, to PIT 37. W przypadku dodatkowych dochodów z najmu, konieczne jest złożenie także PIT 28. O czym warto wspomnieć, do każdego z PIT-ów powinno się dołączyć odpowiednie załączniki.
Marynarz powinien przechowywać kontrakty i dokumenty powiązane przez okres 5 lat od końca roku, w którym należało złożyć zeznanie, czyli realnie przez 6 lat.
Rezydencja podatkowa to miejsce, w którym Marynarz musi spełnić obowiązek podatkowy. Polscy rezydenci mają nieograniczony obowiązek podatkowy, co oznacza, że muszą rozliczać się z dochodu bez względu na źródło jego uzyskania. Konieczne jest także uwzględnienie ratyfikowanych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, które określają metody unikania podwójnego opodatkowania, a w związku z tym ich istnienie lub brak. Co warte zaznaczenia, „rezydent” to osoba, która posiada miejsce zamieszkania w Polsce i przebywa w kraju dłużej niż 183 dni lub posiada w Polsce centrum interesów życiowych.
Marynarz uzyskujący dochody z zagranicy powinien rozliczyć PIT do końca kwietnia, a z ewentualnego najmu do końca lutego.
Ulga abolicyjna to ulga w podatku dochodowym, która przysługuje między innymi Marynarzom w ściśle określonych sytuacjach. Po spełnieniu określonych w umowie zapisów o unikaniu podwójnego opodatkowania przesłanek, istnieje możliwość zastosowania jej bez ustawowego limitu. W praktyce oznacza to brak ostatecznie płaconego przez podatnika podatku.
Sugerujemy by spraw podatkowych nie odkładać na ostatnią chwilę. Są one najczęściej skomplikowane i wymagają starannej interpretacji Kancelarii. Dlatego przypominając że ostateczny termin złożenia PIT to 30 kwietnia, prosimy o możliwie jak najwcześniejsze dostarczenie dokumentów.
Przypominamy także, o obowiązku wpłacenia zaliczek na podatek dochodowy lub wystąpienia o ich ograniczenie do odpowiedniego Naczelnika Urzędu Skarbowego – po powrocie z pierwszego w danym roku rejsu, lub uzyskania dochodu – w zależności co nastąpi jako pierwsze.
Wypełnij formularz, a przedstawimy Ci możliwości!
Napisz do nas w razie pytań lub od razu rozlicz się zdalnie.
Zadzwoń +48 535 801 555 lub napisz kancelaria@easyocean.pl